ELEKTRICKÝ INVALIDNÝ VOZÍK  EIVO

Elektrický invalidný vozík EIVO je zostavou štandardného invalidného vozíka bez pohonu (používame vozík od fy MEDIHUM ) so špeciálnou jednotkou, ktorá je vstavaná do jeho konštrukcie. Principiálne je možné upraviť dané riešenie pre ľubovoľný typ invalidného vozíka. Samostatná zostava obsahuje hliníkové mechanické uchytenie na rám vozíka, blok uchytenia 200W elektromotora v 8" kolese s jeho natáčaním,  miesto na batérie, regulátor pohonu so spínačom i odnímateľné riadidlá. Riadiaci blok je umiestnený na zadnej strany rámu batérií. Kompletná elektronika, vrátane regulácie, je navzájom prepojená aj s motorom iba pomocou štyroch  konektorov.

Batérie sú samostatne umiestnené v úložnej časti pod sedadlom a môžu byť olovené alebo Lítium-Ionové.

Riadidlá sa veľmi jednoducho nasunú po usadnutí do vozíka na vodiacu trubku otáčavej osi kolesa a iba pomocou jednej riadiacej páčky  na ručnej podložke vozíka (jeho pravej alebo ľavej strany) sa riadi pohon. Výkon motora pri je až 250W (v prípade napájania 24V s výkonom do 200W) s obmedzením rýchlosti a je vhodný pre pohyb v rovinatom teréne i miernom svahu.  Celá elektrozostava pridáva na kompletnej hmotnosti vozíka cca 5 kg.

Zmena smeru pomocou riadidiel je obmedzená na obe strany, ale pri ich plnom vytočení je možné sa otočiť s vozíkom o 180o na obe strany skoro na mieste.

Riadiaca páčka sa sama vracia na nulovú úroveň výkonu, takže je možné  po jej uvoľnení okamžite riadiť vozík aj ručne.

Cena kompletnej zostavy EIVO bez batérií je 440E vrátane 10% DPH 

Cena batérií typu GEL 24V 8Ah je 60E a 17Ah 100E s DPH.  Cena Li-Ion batérie 24V/ 12Ah je 120E s DPH.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now