ELEKTRICKÁ TROJKOLKA
3kolSR2web.jpg
3kolSR1web.jpg

Elektrická trojkolka je zostavou klasickej kolobežky s nafukovacími kolesami a doplnkového mechanizmu, ktorý  obsahuje pevné mechanické uchytenie dvoch nafukovacích kolies o veľkosti 10" na rám vozíka i blok uchytenia napájacej batérie. Motor je umiestnený v prednom 20" kolese a riadiaci regulátor je v nosnom ráme pri kolese. Kompletná elektronika, je navzájom prepojená aj s riadiacou jednotkou pomocou štyroch  konektorov.

Batérie sú samostatne umiestnené v úložnej časti za sedadlom a môžu byť olovené alebo Lítium-Ionové.

​Riadidlá sú z pôvodnej konštrukcie. Pomocou riadiacej rukoväte na  pravej strane sa riadi pohon. Vedľa regulátora je nový typ dobre viditeľného LED displeja, ktorý indikuje stav batérie a rýchlosť pohybu.  Výkon motora je v základnej verzii 250W  pri napájaní 36V (v prípade napájania 48V s výkonom až do 1000W).  S obmedzením rýchlosti je vhodný pre pohyb v rovinatom teréne až miernom svahu.  Súčasťou je aj široké a pohodlné sedadlo a predné vysúvacie podpery na nohy. Celá mechanická časť pridáva na kompletnej hmotnosti vozíka cca 5 kg.  Z hľadiska bezpečnosti  sa riadiaca páčka sama vracia na nulovú úroveň výkonu a navyše stlačenie brzdovej páky okamžite vypína pohon.

Napájanie môže byť realizované aj pomocou olovených batérií (umiestnených v krabici vzadu), pretože nosnosť celej zostavy je vzhľadom na jej robustnú konštrukciu vysoká. Nad krabicou je veľký kôš na prevoz rôzneho tovaru z nákupov. Rozostup zadných kolies je cca 60cm, takže trojkolka je aj počas jazdy stabilná. Z hľadiska jej predpokladaného použitia u seniorov, je možné max. rýchlosť nastaviť aj na nižšie úrovne ako je 25km/h (vhodné je napr. 15 km/h). Jedná sa o typ, ktorý by sme radi upravili aj na základe pripomienok jeho potenciálnych užívateľov.

Cena uvedenej trojkolky s oloveným batériami je 399 E vrátane DPH.