top of page
ELEKTRICKÁ TROJKOLKA
TK0.jpg
TK00.jpg

Elektrická trojkolka je zostavou klasickej kolobežky s nafukovacími kolesami a doplnkového mechanizmu, ktorý  obsahuje pevné mechanické uchytenie dvoch nafukovacích kolies o veľkosti 10" na rám vozíka i blok uchytenia napájacej batérie. Motor je umiestnený v prednom 20" kolese a riadiaci regulátor je v nosnom ráme pri kolese. Kompletná elektronika, je navzájom prepojená aj s riadiacou jednotkou pomocou troch konektorov.

​Riadidlá sú z pôvodnej konštrukcie. Pomocou riadiacej rukoväte na  pravej strane sa riadi pohon. Obsahuje aj nový typ LED displeja, ktorý indikuje stav batérie a rýchlosť pohybu.  Výkon motora je v základnej verzii 250W  pri napájaní 36V (v prípade napájania 48V má okolo 350W).  S obmedzením rýchlosti je vhodný pre pohyb v rovinatom teréne až miernom svahu.  Súčasťou je aj široké a pohodlné sedadlo a predné vysúvacie podpery na nohy. Celá mechanická časť pridáva na kompletnej hmotnosti vozíka cca 5 kg.  Z hľadiska bezpečnosti  sa riadiaca páčka sama vracia na nulovú úroveň výkonu a navyše stlačenie brzdovej páky okamžite vypína pohon.

Rozostup zadných kolies je až 65cm, takže trojkolka je počas jazdy stabilná. Pri preprave sa dá jednoducho zmenšiť až na cca 35cm, Z hľadiska jej predpokladaného použitia u seniorov je možné max. rýchlosť nastaviť aj na nižšie úrovne ako je 25km/h (vhodné je napr. 15 km/h).

Cena uvedenej trojkolky s LiIOn batériou 36V/11Ah je 399 E vrátane DPH.

 

 

bottom of page