top of page

LED DISPLEJE

LEDdisp.jpg
Displeje typu Full color

LED displeje typu LEDIS pozostávajú z LED modulov, ktoré obsahujú matricu LED diód. Táto matrica je najčastejšie používaná v module 32x16 LED, pričom vzdialenosť medzi diódami je 1cm.

V základnej aplikácii používame 2 x 3 farebné LED moduly, takže rozmer aktívnej časti displeja je 96 x 32 cm a celkový rozmer 100 x 36 x3,5cm. Vzhľadom na svietivosť diód, ktorá sa pri jednofarebnom displeji blíži úrovni 5000 cd, je pri výške znaku cca 30cm možnosť pozorovať text až na vzdialenosť stovky metrov.

Svietivosť v oblasti do 2000mCd je vhodná už iba do interiéru, alebo v exteriéri len pre nočné použitie.

V prípade reklamného textu je vhodnejšie použitie monochromatických modulov, nakoľko je známe, že ich vnímanie je efektívnejšie v prípade maximálneho kontrasti a minimálneho vplyvu doplnkových efektov.

LED moduly môžu byť v červenej, zelenej, ale aj modrej, bielej, či žltej farbe. V prípade použitia grafiky sa využívajú tzv. full color moduly. Ich svietivosť je však nižšia.

Naše LED displeje sú pri optimálnom rozmere i hmotnosti vhodné pre menšie i stredné prevádzky a to pre vonkajšie i vnútorné použitie. Displeje majú veľmi veľkú internú pamäť. K osobnému počítaču sa pri programovaní pripájajú cez sériový port typu RS232 alebo USB port, prípadne aj pomocou sieťového pripojenia. 

Momentálne sú k dispozícii LED displeje 100x36cm so svietivosťou až 5000 mCd s červenými a zelenými LED a staršia verzia displeja s rozmerom 149x23 x3 cm s červenými LED a svietivosťou cca 2000mcD.

Ich praktické vyhotovenie je v kovovej krabici s čiernym práškovým nástrekom a predným ochranným plexisklom hrúbky 3mm. Zadná strana je riešená buď textitovou platňou pre aplikáciu v interiéri, alebo  kovovou platňou hrúbky 1mm s ochranou proti vode pre vonkajšie použitie.

Ako zdroj sú použité adaptéry s napätím 5V a prúdom až do 10A. Pripojenie je prostredníctvom USB kábla a jeho možnou predlžovačkou pre častejšiu zmenu informačného textu, ktorý sa zadáva prostredníctvom špeciálneho programu - je iba v anglickej verzii, ale má intuitívne ovládanie!

Program pre zadávanie textu alebo grafiky do našich displejov je bezplatný!

 

Technické parametre displeja LEDIS 100
LEDIS100.jpg
   Displeje typu mono

Rozmery:  100 x 36 x 3,5 cm

LED raster:  96 x 32 diód

Svetivosť:  4900 mCd  - nie je vhodné sa dlhšie priamo pozerať na displej z bližšej vzdialenosti ako 1m!

Pripojenie k PC:  výstupný konektor pre predlžovací USB kábel ver. 2.0

Napájanie:  adaptér 230v / 5V s prúdom do 10A. Konektor kruhový 2,1mm

Kapacita internej pamäte:  cca 20000 znakov

Forma zobrazenie:  posuv vpred / vzad s nastavením rýchlosti posuvu, rôzne formy prelínania textu....

Farebné varianty LED:  základ je červená alebo zelená, iné varianty: modrá, žltá, oranžová a biela.

Uchytenie na stenu alebo do priestoru:  2x 2 otvory so závitom M4

Outdoor/Indoor:  varianta podľa zadnej krycej platne - Textit pre indoor, kovová s ochranou proti vode pre outdoor

bottom of page