top of page

Pozorovanie neandertálcov u nás

 

 

Do redakcie sme dostali zaujímavú, avšak neoverenú  informáciu. V Tatrách sa podarilo spozorovať neandertálca. Vybrali sme sa po stopách tohto úžasného objavu.

Už na stanici v Štrbe sa o tom hovorilo. Nedalo sa to nepočuť.

Každý mal úplne presné informácie.

Bol videný, ako kráča po hladine Štrbského Plesa. Alebo plesal po vyššej hladine v krvi? S istotou vieme, že  mal na hlave baranicu!

Iný zasa nadšene hovoril o skákaní zo štítu na štít. Vraj úplne bez rukavíc. Nevychádzali sme z údivu. To bude niečo!

Svet tras sa. Toto si ešte nevidel. Privedieme ti ho k nohám!

Neandertálec bol už videný skoro v každom dome.

U Novákov žobral pohľadom o jedlo. Poslali ho do... , nevediac, že je to taký vzácny tvor. U Fačkovcov na stráni kradol jedlo z pitvora. Nebyť toho, že sa Fačkovi vzpriečil náboj v komore, už sme si naň mohli aj siahnuť!

Polícia bola zatiaľ bezradná. Lietala od desiateho k piatemu a nič. Žiadna stopa.

Do Tatier sa do svojho hotela začala schádzať najvyššia smotánka. Každý ho chcel vidieť, možno aj nežne poláskať. Ak sa dá. Ak nie, jeho chyba.

Výrazne sa vo verejnosti rozchádzal aj názor, ako má taký neandertálec vlastne vyzerať. Niekto tvrdil, že ako Boris J., iný, že ako Martinka T.  Významný vedec so špecializáciou na doby kamenné, pieskové a betónové sa nechal počuť, že  nie je možné, aby sa tu taký tvor vôbec mohol objaviť, nakoľko vyhynul pred desiatkami tisíc rokov! Pre istotu bol ale občanmi Tatier umlčaný. 

(Pohreb sa pre zlé poveternostné podmienky odkladá na neurčito).

Chaos začal prerastať do obludných rozmerov. 

Bolo načase sa toho ujať. Vylučovacou metódou som postupne prechádzal jednotlivých očitých svedkov, až som narazil na posledného.

Pani Kornélia Okatá. Dôstojná predstaviteľka svojho mena. Menší problém s dioptriami. Na každom oku po päť. Iba jedno v pluse a druhé v mínuse. Skôr úchylka ako odchýlka.

Pozrela si večer film z histórie. Treba podotknúť, že z dávnej histórie. Skoro najdávnejšej. A pri nočnom pohľade z okna ho zbadala. A hneď ho aj spoznala. Veď v telke sa nemôžu mýliť! Čo na tom, že pred tým ukazovali fotky hľadaných osôb.

Nejako sa to pani Okatej zmiešalo dokopy. Je fakt, že  Fero Remeň sa po výjdení z basy ani nestačil oholiť. Je fakt, že ani okúpať. Je fakt, že už chcel zasa niečo susede Okatej potiahnuť.

Ostatné si už domyslite!

Nuž čo. Pôjdem sa prebehnúť okolo jazera.

Konečne urobím niečo užitočné aspoň pre svoje zdravie.

A svet musí zatiaľ počkať!

 

RX

 

Dnes je:  29. január

Meniny má:    Gašpar

 

Vkladal Gašpar

maltu do špár,

keby nemal špáry v ose,

špáral by sa isto v nose...

Horúce pero

Heslo mesiaca

Usmievaj sa, čo ti iné ostáva...

Ak sa chcete vyjadriť

Na zamyslenie

Odoslané!

bottom of page